Tuesday, 02 May 2017 09:52

Czy da się ochronić auto przed rdzą?

Rdza jest jednym z największych wrogów samochodów. Gdy już się pojawi, musimy działać natychmiast, ponieważ w przeciwnym przypadku może wywołać jeszcze większe szkody. Wobec tego najlepiej rdzy zapobiegać. W jaki sposób możemy to zrobić?

 

Zabezpieczania antykorozyjne dla samochodów możemy podzielić na dwa rodzaje – te, które możemy wykonać samodzielne, a także te, które możemy zlecić w profesjonalnych warsztatach. Oczywiście, część ważnych elementów auta, jest wykańczana antykorozyjnymi metodami, na przykład przez cynkowanie albo malowanie proszkowe. Jednak po czasie czy w wyniku uszkodzeń takie powłoki mogą zacząć tracić swoje właściwości.

Samodzielne zabezpieczenie antykorozyjne

W sklepach z artykułami motoryzacyjnymi, także w tych internetowych możemy znaleźć specjalne środki przeznaczone do ochrony przed korozją. Najczęściej mają one formę sprayów, które natryskujemy na miejsca najbardziej narażone na korozję, na przykład nadkola, progi, miejsca łączenia blach, podciągi. Także dobrym zabezpieczeniem antykorozyjnym są preparaty woskowe, na przykład z dodatkiem wosku carnauba.

Jednak samodzielne zabezpieczenie zwykle nie jest stanie zabezpieczyć auta tak skutecznie jak profesjonalne. Dlatego wtedy, gdy zależy ci na lepszych efektach, warto udać się do fachowców.

Profesjonalne zabezpieczenie antykorozyjne

W tym celu stosuje się specjalistyczne środki, które natryskiwane są ciśnieniowo na newralgiczne elementy, w tym na podwozie, co powoduje, że warstwa preparatu jest równa oraz dociera on także do trudnodostępnych punktów. Także poszczególne elementy mogą być zdemontowane i poddane takim procesom jak cynkowanie czy ponowne lakierowanie.

Cynkowanie oraz cynkowanie połączone z lakierowaniem proszkowym to zasadniczo najlepsza metoda ochrony przed korodowaniem. Usługi tego rodzaju oferuje firma Metaltech.pl, która dysponuje nowoczesnym zapleczem przeznaczonym do obróbki metali oraz cynkownia ogniowego. Z pełną ofertą możemy zapoznać się na stronie internetowej pod adresem: Metaltech.pl.